Owady użądlenia

W recenzji użądlenia owadów przez Reismana (wydanie 25 sierpnia), zastanawiam się, dlaczego nie było odniesienia do antagonistów receptora H2, takich jak cymetydyna i ranitydyna w dyskusji o profilaktyce i leczeniu miejscowych i układowych reakcji na użądlenia owadów. Istnieje duże zainteresowanie stosowaniem kombinacji antagonistów receptora H1 i H2 w celu zablokowania działania histaminy (i być może innych mediatorów) na układ naczyniowy. Czy Reisman mógłby komentować rolę antagonistów H2 w leczeniu użądlenia owadów.
Barton A. Meltzer, R.Ph.
LaGuardia i Syosset Community Hospitals, Nowy Jork, NY 10001-8190
Odniesienie1. Reisman BE. Ukąszenia owadów. N Engl J Med 1994; 331: 523-527
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Reisman stwierdza, że afrykańskie pszczoły miodne, tak zwane zabójcze pszczoły, są teraz w Kalifornii. We wrześniu 1994 r. Nie było jednak w stanie uwięzienia żadnych dzikich kolonii afrykańskich pszczół miodnych. Brak znacznych opadów doprowadził do niewystarczających źródeł pyłków, a także możliwej inwazji roztoczy w koloniach pszczół miodnych. Zakochane pszczoły miodne zostały niespodziewanie zatrzymane na granicy Arizony i Kalifornii od czasu przybycia do Yuma jesienią 1993 roku. Okres roszenia na pustyni skończył się w roku 1994, a zatem dalsze rozprzestrzenianie może nastąpić dopiero w 1995 roku.
Afrykańskie pszczoły miodne odbyły kilka przejściowych wizyt w Kalifornii, podróżując autostopem po pokładzie statków z Ameryki Środkowej. Łagodna zima w Kalifornii sprawia, że rozwój pszczół miodnych na wybrzeżu Kalifornii jest wysoce prawdopodobny w ciągu najbliższych kilku lat.
Kenneth T. Kim, MD
UCLA School of Medicine, Los Angeles, CA 90024
Odpowiedź
Dr Reisman odpowiada:
Dla redaktora: Antagoniści receptora H2 są skutecznym lekarstwem na naczyniowe objawy anafilaksji, takie jak niedociśnienie, uderzenia gorąca i bóle głowy, i zapewniają dodatkową korzyść, wykraczającą poza to, jaką zapewniają antagoniści receptora H1 i kortykosteroidy w profilaktyce przeciw anafilaksji u pacjentów z ryzykiem w przypadku reakcji alergicznych na materiały kontrastowe, na przykład.1,2 Nie jestem świadomy żadnych danych pokazujących, że antagoniści receptora H2 są skuteczni w reakcjach miejscowych na użądlenia owadów, ani nie jestem świadomy badań profilaktycznych przeciwko miejscowym lub układowym reakcjom z owadów żądła.
Dziękuję doktorowi Kimowi za jego interesującą wiadomość na temat zatrzymanego rozprzestrzeniania się afrykańskiej pszczoły miodnej w Kalifornii.
Robert E. Reisman, MD
State University of New York w Buffalo School of Medicine, Buffalo 14214
2 Referencje1. Lieberman P. Zastosowanie leków przeciwhistaminowych w zapobieganiu i leczeniu anafilaksji i reakcji anafilaktoidalnych. J Allergy Clin Immunol 1990; 86: 684-686
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Herrara AM, DeShazo RD. Aktualne koncepcje w anafilaksji: patofizjologia, diagnostyka i leczenie. Immunol Allergy Clin North Am 1992; 12: 517-534
Sieć ScienceGoogle Scholar
Powołanie się na artykuł (1)
[przypisy: centrum medyczne gizińscy, rhinafen, łupież różowy giberta zdjęcia ]

Powiązane tematy z artykułem: centrum medyczne gizińscy łupież różowy giberta zdjęcia rhinafen